vSphere 6.5: بررسی HA در vSphere جدید

بخش اول: رابط کاربری vSphere Availability

شرکت VMware تصمیم گرفت تا نام آن را از vSphere HA به vSphere Availability تغییر دهد. البته تنظیم های vSphere HA را در همان پنجره vSphere Availability مشاهده خواهید نمود.

رابط کاربری vSphere Availability جدید

رابط کاربری Availability vSphere جدید

قبل از شروع اجازه دهید راجع به vSphere HA صحبت کنیم، چرا در نسخه 6.5 vSphere دیگر آن را vSphere HA نمی گوییم. زمانی که قابلیت Proactive HA اضافه شد، اگر چه در پس زمینه DRS را تحت تاثیر قرار می دهد، باز هم یک قابلیت برای افزایش دسترسی است و این خاصیت آن بیشتر از کارایی و سرعت اهمیت دارد.

و شرکت VMware تصمیم گرفت تا نام آن را از vSphere HA به vSphere Availability تغییر دهد. اما همان طور که در تصویر هم مشاهده می کنید، تنظیم های vSphere HA را در همان پنجره vSphere Availability مشاهده خواهید نمود.

به جای یک پنجره طولانی برای پیکربندی vSphere HA، حالا چندین زیر پنجره خواهید دید که بر اساس کارایی دسته بندی شده است و شامل این زیر دسته ها خواهد بود:

  • Failures and Responses
  • Proactive HA Failures and Responses
  • Admission Control
  • Heartbeat Datastores
  • Advanced Options

زمانی که به زبانه Failures and Conditions نگاه می اندازیم، خواهیم دید که تمام گزینه های مربوط به بروز خطا ها و شرایط آن به خوبی سازمان دهی و حمع آوری شده است. می توانید تنظیم های کلی را برای هر بخش مشخص کنید یا قسمت های جزیی تر را فعال کنید و پیکربندی های دقیق تر و سفارشی تری را انجام دهید.

زبانه Failures and Conditions
بخش Host Failure Response

با باز نمودن بخش Host Failure Response، پیکربندی معمول برای نحوه پاسخ گویی ماشین های مجازی در زمان بروز خطا در میزبان را مشاهده خواهید نمود.

در قسمت Response for Host Isolation چندین گزینه وجود دارد:

  • Take no action
  • Shutdown
  • Restart VMs
  • Power off and Restart VMs

در قسمت دوم گزینه های (Permanent Device Loss (PDL و (All Paths Down (APD مشاهده می شوند که در Sphere 6.0 معرفی شد و قبلا به آن پرداختیم. این گزینه ها مربوط به خش حفاظت از اجزا ماشین مجازی یا به اختصار VMCP بود.

قسمت Response for Host Isolation
مانیتورینگ ماشین های مجازی (VM Monitoring)
مانیتورینگ ماشین های مجازی (VM Monitoring)

و در آخر مانیتورینگ ماشین های مجازی (VM Monitoring)

بررسی این قسمت را به فصل سوم موکول می کنیم.

همان طور که در تصویر مشاهده می شود، این بخش Admission Control است که دست خوش تغییراتی شده است و در فصل دوم به آن پرداختیم.

بخش Admission Control
Heartbeat Datastore

Heartbeat Datastore را در این قسمت مشاهده خواهید نمود.

و پیکربندی های پیشرفته vSphere HA در آخرین بخش در دسترس خواهد بود.

پیکربندی های پیشرفته vSphere HA

همان طور که قبلا اشاره شد، رابط کاربری تغییر نموده است و بهتر از قبل سازماندهی شده است. در نگاه اول شاید باعث سردرگمی شود ولی امکانات آن ارزشش را خواهد داشت.

آموزش های مرتبط

شرکت ویرا شبکه نگار فعال در زمینه مجازی سازی، ذخیره سازی داده ها، مراکز داده، مانیتورینگ و امنیت زیرساخت های شبکه

دسترسی به بخش آموزش های مجازی سازی

 

دانلود کتاب VMware Workstation