VCSA روی PhotonOS (سیستم عامل Photon)

از vSphere 5.5 تا الان، VCSA روی SLES 11 اجرا میشد. با ارائه vSphere 6.5 دیگر VCSA روی SLES اجرا نمی شود و VCSA روی PhotonOS اجرا می شود که توسط خود VMware ارائه شده است.

VCSA روی PhotonOS (سیستم عامل Photon)
  • سیستم عامل Photon
  • VCSA روی PhotonOS
  • vSphere 6.5
  • PhotonOS چیست ؟

از vSphere 5.5 تا الان، VCSA روی SLES یا SUSE Linux Enterprise Server اجرا می شد و آخرین نسخه بر روی SLES 11 اجرا شده است. با ارائه vSphere 6.5 دیگر VCSA روی SLES اجرا نمی شود و vCenter Appliance روی PhotonOS اجرا می شود که توسط خود VMware ارائه شده است.

PhotonOS چیست ؟

PhotonOS یا سیستم عامل Photon نسخه ای از لینوکس است که کوچک و بهینه شده است و بهینه شدن آن در راستای اجرا روی زیرساخت های مبتنی بر VMware است. شرکت VMware آن را میزبان کوچک لینوکس نیز معرفی نموده است.

چرا استفاده از PhotonOS اهمیت دارد؟

استفاده از سیستم عامل Photon حرکت بزرگی از سمت شرکت VMware در جهت ساده کردن پشتیبانی و رفع خطا ها بود. چرخه زندگی سیستم عامل/ Appliance، سهولت بروزرسانی و ارتقاء از جمله اهمیت های استفاده از PhotonOS است. VMware دیگر به SLES وابسته نیست و نیازی به بهینه سازی لینوکس و بسته های آن و البته وابستگی های آن ندارد. دیگر بروزرسانی های SLES در ساختار VCSA خلل ایجاد نمیکند. و استفاده از سیستم عامل PhotonOS سایر محصولات VMware را تحت تاثیر قرار می دهد.

چرخه زندگی vSphere
مانیتورینگ Appliance و منابع آن (بهینه سازی پایگاه داده، پردازنده، حافظه)

قابلیت های دیگر PhotonOS

VCSA بر پایه PhotonOS اجرا می شود و پایگاه داده آن PostgreSQL است برای مدیریت آن باید آدرس سرور را در مرورگر وارد نمایید و از پورت 5480 استفاده کنید. و توسط آن می توانید به مانیتورینگ Appliance و منابع آن (بهینه سازی پایگاه داده، پردازنده، حافظه) بپردازید.

برخی مزیت های استفاده از سیستم عامل Photon

  • 80 درصد کاهش در استفاده از فضای ذخیره سازی
  • 3 تا 4 برابر کاهش در زمان بوت کرنل
  • سیستم عامل و Appliance با هم یکپارچه شده اند.
  • و …
مزیت های استفاده از سیستم عامل Photon

آموزش های مرتبط

شرکت ویرا شبکه نگار فعال در زمینه مجازی سازی، ذخیره سازی داده ها، مراکز داده، مانیتورینگ و امنیت زیرساخت های شبکه

دانلود کتاب VMware Workstation