ارتقاء زیرساخت ها

ارتقاء زیرساخت

یکی از دغدغه های سازمان ها ارتقاء زیرساخت و سخت افزار فعلی شان با سخت افزار جدید است که معمولا باعث اختلال در سرویس دهی می گردد. ارتباط برخی سازمان ها با شعب خود بر پایه اینترنت است و زمانی که می خواهند آن را تغییر دهند با مشکلات عدیده ای مواجه می شوند و مثال های دیگری که بسیاری از سازمان ها با آن مواجه هستند. برخی از خدمات ویرا شبکه نگار در این حوضه در را ملاحظه نمایید.

به دلیل وسعت این پروسه آن را در دو بخش تنظیم نموده ایم. بخش ارتقاء زیرساخت، در حیطه سخت افزاری تعریف شده است. راهکارهای ارتقاء نرم افزاری ما را می توانید در مهاجرت و بروزرسانی مشاهده کنید.

مهاجرت و بروز رسانی

ارتقاء زیرساخت ارتباطی | Connectivity Infrastructure Upgrade

ارتقاء زیرساخت ارتباطی

یکی از موارد که می بایست در هر شبکه به آن توجه ویژه ای داشت. امکان کنترل و مدیریت مرکزی منابع است. پیش نیاز آن داشتن شبکه فیزیکی یکپارچه است. تامین زیرساخت فیزیکی فرآیندی است که نیازمند امکانات متعددی است. ویرا شبکه نگار در این عرصه با ارائه و ارتقا زیرساخت های ارتباطی شبکه خدمات : Wireless P2P، Wireless P2MP، MPLS، Intranet و اینترنت امن شرایط مناسبی را برای این مهم فراهم نموده است. در سازمان هایی که چندین شعبه دارند و برای هر شعبه هزینه تهیه سرور را متقبل شده اند یا به دلیل هزینه بالای تامین زیر ساخت با حداقل امکانات به فعالیت خود ادامه می دهند، ویرا شبکه نگار با حداقل هزینه و ایجاد ارتباط های امن میان این شعب زیرساخت یکپارچه را فراهم می نماید تا سایر شعب به سادگی بتوانند از سرویس دهنده های یک نقطه مرکزی سود برند.

ارتقاء سخت افزار سرورها و ایستگاه های کاری

با ورود تکنولوژی مجازی سازی به دنیای IT، دیگر لزومی به استفاده از سرور های قدیمی و متعدد احساس نمی شود. سرورهای که دیگر سودمند نیستند و هزینه برق مصرفی ، فضای اشغال شده توسط آنها و گرمای ایجاد شده توسط آنها در مدت زمان کوتاهی از ارزش مالی آنها پیشی خواهد گرفت. اما دغدغه اصلی در کنار نهادن این سرور ها، اختلال در سرویس دهی می باشد. راه کار ویرا شبکه نگار در این مورد، حذف این گونه سرویس دهنده ها و ایستگاه های کاری بدون اختلال در سرویس دهی و در کوتاه ترین زمان ممکن است.

ارتقاء سرورها | Servers Upgrade
ارتقاء زیرساخت کابلی | Cabling Infrastructure Upgrade

ارتقاء زیرساخت کابلی شبکه

زیرساخت های کابلی شبکه ها سال ها بر پایه 10 تا 100 Mbps بود تا اینکه سرعت 1000 Mbps یا 1Gbps و به دنبال آن سرعت 10 Gbps معرفی گردیدند. امروزه با توجه به پیشرفت های روز افزون و افزایش حجم داده ها حداقل شبکه پیشنهادی 1 Gbps برای کاربران و سرعت حداقل 10 Gbps برای سرور ها پیشنهاد می گردد. نیاز این سرعت ها در شبکه های مجازی حتی بیشتر احساس می گردد. ویرا شبکه نگار با ارائه خدمات پیشرفته شبکه و زیرساخت های کابل و فیبر نوری این مهاجرت را در کوتاه ترین زمان عملی خواهد نمود. کابل کشی های سیم های مسی و نوری اتاق های سرور و مراکز داده (Data Center) تخصص ماست.

ارتقاء زیرساخت منطقی شبکه

در زیرساخت های سنتی (زیرساخت های فیزیکی) گلوگاه های متعددی وجود داشت که رفع آنها اگر نگوییم غیر ممکن اما هزینه بالایی را متوجه شرکت ها می نمود. در بخش مجازی سازی و آموزش ما می توانید مفصل در این باره یعنی تفاوت های دو زیرساخت و مزایا و معایب هر یک اطلاعات کاملی کسب نمایید. در اینجا تنها به صرفه جویی های زیرساخت مجازی نسبت به زیرساخت فیزیکی می پردازیم. زیر ساخت مجازی کاهش قابل توجهی را در هزینه ها بدنبال دارد . هزینه انرژی، سیستم تهویه، مدیریت، فضای ذخیره سازها، فضای فیزیکی مورد نیاز برای سخت افزار ها و موارد متعدد دیگر که در بخش مجازی سازی و آموزش به آنها پرداخته ایم. ویرا شبکه نگار در این حوضه خدمات جامعی را ارئه میدهد. طراحی، پیاده سازی، بهینه سازی منطقی زیرساخت قبلی و اطلاح آن در زیرساخت جدید، پشتیبانی و مدیریت به صورت حضوری و راه دور، خلاصه آنکه راه کاری 360 درجه در این زمینه.

ارتقاء زیرساخت منطقی | Logical Infrastructure Upgrade

آموزش های مرتبط

شرکت ویرا شبکه نگار فعال در زمینه مجازی سازی، ذخیره سازی داده ها، مراکز داده، مانیتورینگ و امنیت زیرساخت های شبکه

دسترسی به بخش آموزش های مجازی سازی

 

دانلود کتاب VMware Workstation