RAID Calculator (ماشین حساب RAID) ابزاری برای محاسبه RAID ها

 

Redundant Array of Inexpensive Disks یا RAID آرایه است از هارد دیسک ها که به منظور افزایش سرعت و افزونگی هارد دیسک ها انجام می شود. محاسبه RAID ها در واقع به شما کمک خ.اهد نمود تا بتوانبد بهترین و مناسب ترین RAID را برای خود انتخاب نمایید.

RAID کوتاه شده عبارت Redundant Array of Inexpensive Disks میباشد و کار آن ایجاد یک واحد ذخیره سازی از مجموع چند هارد دیسک میباشد. در واقع با قرار دادن چند هارد دیسک در کنار هم و پیاده سازی RAID تمامی هارد دیسکهای ما به یک واحد ذخیره سازی تبدیل میشوند و سیستم عامل تمامی آنها را به عنوان یک منبع ذخیره سازی واحد می شناسد. که بسته به اینکه چه نوعی از RAID پیاده سازی شده باشد میتواند باعث افزایش کارایی و یا امنیت اطلاعات و یا تلفیقی از این دو شود.

RAID همانند بسیاری دیگر از تکنولوژی ها بصورت سخت افزاری و نرم افزاری قابل پیاده سازی است که مسلما مدل سخت افزاری سرعت و پایداری بیشتری دارد. هر سرویس دهنده بایستی اطلاعات را بر روی آرایه ای از هارد دیسک ها یا همان RAID ذخیره نماید. انتخاب نوع RAID و محاسبه فضای RAID مورد نظر همیشه یکی از دقدقه های مدیران شبکه بوده است.

ماشین حساب طراحی شده علاوه بر محاسبه RAID و فضای ذخیره سازی آن مزیت ها و معایب هر یک از آن ها را نیز تشریح می کند. برای دسترسی به ماشین حساب RAID کافی است روی لینک زیر کلیک نمایید.

محاسبه RAID ها

Redundant Array of Inexpensive Disks یا RAID آرایه است از هارد دیسک ها که به منظور افزایش سرعت و افزونگی هارد دیسک ها انجام می شود. محاسبه RAID ها در واقع به شما کمک خواهد نمود تا بتوانبد بهترین و مناسب ترین RAID را برای خود انتخاب نمایید. برای استفاده از این ابزار روی لینک زیر کلیک کنید.

آموزش های مرتبط

شرکت ویرا شبکه نگار فعال در زمینه مجازی سازی، ذخیره سازی داده ها، مراکز داده، مانیتورینگ و امنیت زیرساخت های شبکه

دسترسی به بخش آموزش های مجازی سازی

 

دانلود کتاب VMware Workstation