هر آنچه باید درباره بروزرسانی ویندوز بدانید!

آشنایی با انواع بروزرسانی های ویندوز (Windows Update)

حتما تا حالا شده که از خودتون بپرسید فرق بین بروزرسانی های ویندوز چیه؟ پس با ما همراه شید تا جواب این سوال را برسی کنیم.

بروزرسانی چیست؟

بروزرسانی ها در واقع وصله هایی است برای نرم افزار ها که در پیشگیری از مشکل یا رفع آن و افزایش کارایی و تجربه بهتر کار با سیستم عامل به ما کمک می کنه. تفاوت انواع بروز رسانی ها چیه؟

نوع اول : Important Update ها

بروزرسانی های مهم که مزیت های قابل توجهی دارند. مثل: بهبود امنیت، حفط حریم خصوصی، افزایش اطمینان به امنیت سیستم. بلافاصله باید نصب شه. و ویندوز بطور خودکار می تونه اونها رو نصب کنه.

نوع بعدی : Recommended Update ها

بروزرسانی های پیشنهادی که نصب اونها امنیت سیستم رو به خطر نمیندازه. نصب اونها باعث : افزایش کارایی سیستم، بهتر شدن ترجه کاری می شه. نصب یا عدم نصب اونها به شما بستگی داره. و ویندوز بطور خودکار می تونه اونها رو نصب کنه.

نوع آخر: Optional Update ها

بروزرسانی های پیشنهادی که شامل بروزرسانی راه اندازهای سخت افزار (Driver ها) یا نرم افزار های جدید مایکروسافت که تجربه کاری بهتری رو به همراه داره، میشه. نصب یا عدم نصب اونها به شما بستگی داره.و باید بصورت دستی نصب شود. بروزرسانی ها بسته به نوعشون می تونند به سه دستع تقسیم و تحویل سیستم بشند

نوع اول : Security Update ها

بروزرسانی های امنیتی که برای رفع یک آسیب پذیری خاص نرم افزار منتشر میشند. و درصورتی که نصب نشند امنیت سیستم به خطر می افته. این نوع آسیب پذیری رو مایکروسافت بر اساس شدت اونها به چهار نوع تقسیم کرده (بترتیب : آسیب پذیری بحرانی، مهم، متوسط و کم)

نوع دوم : Critical Update ها

بروزرسانی های بحرانی که برای رفع یک آسیب پذیری خاص منتشر میشند و عدم نصب اونها امنیت سیستم رو به خطر نخواهد انداخت.

نوع آخر : Service Pack ها

از اسمش مشخصه که شامل چندین بروزرسانی میشه، و شامل بروزرسانی های امنیتی، بحرانی، رفع کننده خطاها، رفع مشکلات موجود در سیستم عامل بعد از انتشار آن و Service Pack های قبلی میشه. در مواردی هم مایکروسافت اقدام به تغییر در طراحی و قابلیت هایی میکنه که کاربران درخواست کردند.

منبع: Microsoft

آموزش های مرتبط

شرکت ویرا شبکه نگار فعال در زمینه مجازی سازی، ذخیره سازی داده ها، مراکز داده، مانیتورینگ و امنیت زیرساخت های شبکه

دسترسی به بخش آموزش های مجازی سازی

 

دانلود کتاب VMware Workstation