معرفی Microsoft System Center Virtual Machine Manager

در این بخش قصد داریم ابزار مدیریتی شرکت مایکروسافت در زمینه مدیریت زیرساخت های مجازی سازی را معرفی نماییم. این محصول رقیب سرور vCenter شرکت VMware است. پس در معرفی Microsoft System Center Virtual Machine Manager با ما همراه باشید.

Microsoft System Center Virtual Machine Manager سیستم مدیریت یکپارچه شرکت مایکروسافت در زمینه مجازش و رایانش ابری است. پس با معرفی Microsoft System Center Virtual Machine Manager با ما همراه باشید.

برپا سازی زیرساخت های انعطاف پذیر و مقرون به صرفه

این محصول شرکت مایکروسافت معادل vCenter شرکت VMware است. هرچند شرکت VMware در زمینه مجازش و رایانش ابری همچنان در رتبه اول قرار دارد. اما این محصول به خصوص در نسخه ۲۰۱۲ قابلیت های زیادی را ارائه داده است. این محصول همچنین در مواردی با vCloud شرکت VMware نیز همپوشانی دارد. هر سازمانی که به دنبال محصولی ساده، کارا و یکپارچه باشد. قطعا Microsoft System Center Virtual Machine Manger یکی از گزینه های اصلی بشمار می آید.

معرفی Microsoft System Center Virtual Machine Manager

اختصاص پویای منابع دیتاسنتر

بوسیله Microsoft System Center Virtual Machine Manager می توان بصورت پویا منلبع زیرساخت (پردازنده، حافظه، انباره، …) را در اختیار ماشین های مجازی قرار داد. این منابع می توانند بین چندین دیتا سنتر نیز به اشتراک گذاشته شوند دیتا سنتر هایی مبتنی بر Hyper-V و VMware.

معرفی Microsoft System Center Virtual Machine Manager

بهینه سازی در ارائه سرویس های دیتا سنتر

بهینه سازی بار بصورت پویا

مهاجرت زنده (Live Migration) قابلیتی است برای افزایش کارایی دیتا سنتر، که با بالانس مجدد بار روی سرورها به افزایش کارایی دیتا سنتر کمک می کند.

مدیریت هوشمند مصرف برق و انرژی

امکان سیاست گذاری مصرف انرژی در ساعات پر ترافیک و کم ترافیک بذون تاثیز بر روی کارایی سرویس دهنده ها. گاها تا ۷۰ درصد در مصرف انرژی صرفه جویی می شود.

پشتیبانی از PowerShell

Microsoft System Center Virtual Machine Manager بصورت کامل از PowerShell و Scripting پشتیبانی می کند و بیشتر از ۱۷۰ دستور استاندارد را پشتیبانی می کند.

خودکار سازی پروسه ها

قابلیت خودکار سازی امور یکی از قابلیت های کلیدی Microsoft System Center Virtual Machine Manager است. که انجام امور روتین را تسهیل می کند.

دسترسی پایا (High Availability)

با استفاده از Clustering پیشرفته دسترسی پایا را فراهم می کند و قطعی را به حداقل می رساند.

مجازی افزار ها

شرکت ویرا شبکه نگار فعال در زمینه مجازی سازی، ذخیره سازی داده ها، مراکز داده، مانیتورینگ و امنیت زیرساخت های شبکه

آشنایی با سایر مجازی افزار ها