معرفی VMware vCloud Suite

مجموعه vCloud زیرساخت رایانش ابری شرکت VMware است که قصد داریم آن را معرفی نماییم.

معرفی vcloud connector - زیرساخت ابری

معرفی VMware vCloud Suite: در واقع VMware vCloud Suite مجموعه است از آنچه که برای برپا سازی یک زیرساخت ابری به آن نیاز است، و مجموعه ی نرم افزار های شرکت VMware دز زمینه رایانش ابری است.

VMware vCloud Suite چیست؟

vCloud Suite تمام اجزای مورد نیاز برای برپا سازی زیرساخت رایانش ابری را ارائه می دهد. این زیرساخت را بر پایه قلب مجازی این شرکت (vSphere, ESXi) بنا نهاده است. در این معماری، سرویس های مبتنی بر (محاسبات ابری، شبکه، امنیت و دسترسی) ارائه می شود.خودکار سازی امور به صورت هوشمند و کنترل و تنظیمات بر پایه سیاست های از پیش تعین شده یک دیتا سنتر پویا بر پایه رایانش ابری را ارائه می دهد.

اجزای اصلی تشکیل دهنده VMware vCloud Suite

 • VMware vSphere (قلب مدیریت و برپا سازی مجازش و رایانش ابری شرکت VMware است.)
 • VMware vCenter Site Recovery Manager (سیستمی مناسب برای مواقع بحران که در کوتاه ترین زمان بازگردانی و سلامت مجدد سیستم را ضمانت می کند و مجهز به سیستم بازیابی هوشمند و خودکار است.)
 • VMware vCloud Networking and Security (زیرساخت شبکه مجازی را می توان با این نرم افزار برپا سازی نمود و با استفاده از VMware vShield امنیت این ساختار را تضمین نمود.)
 • VMware vCloud Automation Center (خودکار سازی به صورت هوشمند و بر اساس سیاست های از پیش تعین شده مهمترین ویژگی آن است.)
 • VMware vCenter Operations Management Suite (یکپارچه سازی، بالابردن کارایی و سرعت، استفاده بهتر از منابع سیستم و مدیریت پویا و پایا از قابلیت های این پک می باشد.)
 • VMware vCloud Director (توسعه و برپا سازی رایانش ابری به صورت درون سازمانی و برون سازمانی یا عمومی با ایجاد دسترسی های گوناگون انتظاری است که این نرم افزار بر آورده می نماید.)
vcloud air - رایانش ابری

اجزای تکمیل کننده VMware vCloud Suite

 • VMware Virtual SAN (راهکار نرم افزاری انبارش شرکت VMware است که البته با محصول دیگر این شرکت به نام VMware VSA متفاوت است. که به سادگی منابع محلی را بین چندین دیتا سنتر به اشتراک می گذارد. در مجموع راهکار ارزان و کارا برای شرکت های کوچک و سازمان های بزرگ است.)
 • VMware NSX (امنیت جامع شبکه های مجازی و دیتا سنتر ها است که کاملا نرم افزاری بوده و جدا از سخت افزار فعالیت می نماید. در واقع SDN شرکت VMware است که با نام NSX معرفی شده است و رقیب جدی شرکت Cisco در این زمینه است.)
 • VMware vCloud Hybrid Service (رایانش ابری عمومی بر اساس معماری نرم افزاری و منطقی راهکاری است برای کسانی که می خواهند بدون معماری مجدد زیرساخت رایانش ابری خود را داشته باشند.)
 • VMware vCenter Log Insight (تجزیه و تحلیل رویداد های رخ داده در کل دیتا سنتر و زیرساخت بصورت کاملا مجتمع و کارا.)
 • VMware IT Business Management (محاسبه هزینه نرم افزار ها و سرویس های رایانش ابری را بر عهده دارد.)

مجازی افزار ها

شرکت ویرا شبکه نگار فعال در زمینه مجازی سازی، ذخیره سازی داده ها، مراکز داده، مانیتورینگ و امنیت زیرساخت های شبکه

آشنایی با سایر مجازی افزار ها